zdrowie


Są tacy ludzie, że jak komuś nie utrudnią życia to są chorzy. Z jednej strony to rozrywka, z drugiej utrudnienia dla samochodów i... WIĘCEJ »

Niemieckie miasta od dłuższego czasu zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu wjazdu samochodów z silnikami diesla. Już mieliśmy zostać zalani przez samochody z Wielkiej Brytanii i wielkiego problemu z tym nie było. Takie samochody staną się bardziej atrakcyjne dla kupujących z Polski.

W rozmowie z Business Insider Polska podkreśla, że nie ma się czego obawiać. Podkreślił jednak, że rządzący mogą wprowadzić regulacje, które ograniczą napływ takich samochodów do kraju. Powodów jest wiele, jednym z ważniejszych jest skomplikowana budowa nowoczesnych turbodiesli, a co za tym idzie wysoki koszt napraw - układu wtryskowego, czy skomplikowanych systemów oczyszczania spalin.

Okazuje się, że osoby kupujące używane auta w naszym kraju odwracają się od silników wysokoprężnych. Aż 12 z 15 milionów pojazdów z silnikami wysokoprężnymi, które są zarejestrowane w Niemczech. Biorąc pod uwagę średnią cenę 15 000 euro za pojazd, organizacja szacowała, że flota niechcianych jest warta łącznie ok. 4,5 miliarda euro.

- Te pojazdy mogą być sprzedane, ale tylko z wielkim trudem, bo klienci nie są do nich przekonani - mówił wówczas Thomas Peckruhn szef ZDK, niemieckiego związku dealerów. I był to najwyższy wynik od 2015 r. Jeśli chodzi rejestrację samochodów używanych, 2017 rok należał do marek niemieckich: Ludki czują nosem że wodzu zaraz granice z zachodem przymknie, korzystają więc puki się da.

Wzrosty w liczbie rejestracji używanych aut z zagranicy są zbliżone do wyników na rynku nowych pojazdów Również tam w okresie od stycznia do kwietnia włącznie liczba rejestracji wzrosła 10 proc. Najpopularniejsze marki używanych samochodów rejestrowanych w Polsce po raz pierwszy. Liczba pierwszych rejestracji samochodów każdej z tych marek w ciągu czterech pierwszych miesięcy wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim.

Tegoroczne TOP 5 stanowią kolejno: Volkswagen, Opel, Audi, Ford i francuskie Renault - i jest to lista analogiczna dla danych zeszłorocznych. Pierwsze rejestracje używanych samochodów osobowych w Polsce 2016-18 (styczeń-kwiecień) Samochodów zarejestrowanych od stycznia do kwietnia włącznie.

Więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego, gdy na polskich drogach po raz pierwszy zagościło ponad 273 tysiące używanych samochodów. Mniej niż rok wcześniej, gdy liczba pierwszych rejestracji przekroczyła 950 tysięcy. W minionym roku zarejestrowano w Polsce 869 364 używanych samochodów sprowadzonych z zagranicy.

Jeżeli znalazłeś już interesujące auto poleasingowe, to możesz skorzystać z naszej oferty na 2 sposoby: Posiadamy w sprzedaży samochody poleasingowe dla każdego rodzaju działalności. Na stronie Toyota Polska używamy technologii cookies w celach dostosowania naszych usług i oferty do Twoich potrzeb, w celu reklamy, analizy i statystyki.

Dostosuj wybrany model wybierając spośród wielu dostępnych możliwości personalizacji wykończenie, silnik, kolor, design i wyposażenie. Wybierz model i spersonalizuj swój przyszły samochód Peugeot. Wybierz samochód, który będzie jak członek Twojej rodziny i który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

W prezentowanym albumie opisano bmw 507, lamborghini miura, dodge viper, porsche 911, a także nasze rodzime - syrenę, mikrusa i poloneza. Dzieje motoryzacji w Polsce od lat 20. XX w. po czasy współczesne przedstawiono na ponad 350 fotografiach: samochody osobowe, ciężarowe, wojskowe, autobusy, motocykle, ciekawostki zwi±zane z wyposażeniem i sportami samochodowymi.

Top